ETAPY PROJEKTU DOM

1. WIZJA LOKALNA
+ POTRZEBY KLIENTA + WARUNKI ZABUDOWY

Każdy z zaprojektowanych przez nas domów stworzony jest na miarę dla konkretnego Klienta, aby w maksymalny sposób dopasowany był do jego potrzeb. Z tego powodu prace koncepcyjne rozpoczynamy od wspólnej wizyty na nieruchomości, gdzie ma być on wybudowany. Z uwagi na obowiązujące przepisy, każdorazowo uwzględniamy aktualne warunki zabudowy danej nieruchomości. Staramy się jednak przede wszystkim poznać oczekiwania estetyczne Klienta, aby dopasować je jednocześnie do otoczenia naturalnego, w którym dom ma powstać. Niezwykle istotne jest dla nas wkomponowanie domu w krajobraz miejsca jego budowy, by w ten sposób powstała spójna całość łącząca wizję Klienta z krajobrazem otoczenia, tworząc unikalne gniazdo rodzinne.

2. KONCEPCJA BUDYNKU

W następnym etapie zaczynamy pracę od stworzenia rzutu domu z całym programem funkcjonalnym, z pokazaniem rozmieszczenia wszystkich pomieszczeń, ścian dział wych, układów mebli, urządzeń i sanitariatów. Przedstawiając układ funkcjonalny wskazujemy te rozwiązania które według nas są najlepsze. Doradzamy a jeśli uważamy że jakieś rozwiązanie będzie wyjątkowo dobre, to bardzo mocno to artykułujemy. Finalne rozwiązania są jednak dalej kontynuowane i projektowane zgodnie z wyborem Klienta. Jednocześnie pokazujemy szkic wizualizacji domu, jego formę, kształt. Dopiero po ustaleniu finalnego rzutu przystępujemy do wykonywania docelowych wizualizacji przestrzennych domu. Pokazujemy kolorystykę, materiały, formę budynku. Efektem opracowania koncepcji budynku jest dom dopasowany funkcjonalnie oraz wyglądem do potrzeb oraz upodobań Klienta.

3. PROJEKT BUDOWLANO-WYKONAWCZY

Do stworzonego projektu domu przygotowujemy dokumentację techniczną – projekt budowlano-wykonawczy. Zazwyczaj jest to projekt architektury i konstrukcji. Na prośbę Inwestora przygotowujemy rozbudowany projekt wielobranżowy. Taki projekt zawiera projekty elektryki, wodno-kanalizacyjny, ogrzewania, wentylacji. Zakres projektowania domu jednorodzinnego ustalamy z Inwestorem. Projekt składany jest do urzędu wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę lub na zgłoszenie.

4. ORGANIZOWANIE DOKUMENTACJI DO URZĘDU

Zdajemy sobie sprawę, iż obowiązujące przepisy prawa budowlanego nakładają na inwestorów wiele obowiązków formalnych, co dotyczy także budowy domów jednorodzinnych. Formalności te mogą przerażać z uwagi na poziom swojego skomplikowania oraz ich ilość. Z tego względu, pragnąc wykorzystać swoje doświadczenie, oferujemy naszym Klientom pomoc w dopełnieniu formalności wymaganych w trakcie postępowania administracyjnego związanego z uzyskaniem odpowiednich zezwoleń. Obejmuje to wsparcie nie tylko w zakresie gromadzenia niezbędnej dokumentacji, ale także przygotowywania projektów wniosków skierowanych do organów administracyjnych.

5. WSPÓŁPRACA ZE SPRAWDZONYMI EKIPAMI + NADZORY

Wybieramy wszelkie materiały wykończeniowe i elementy wyposażenia. Po kolei dobieramy do siebie odcienie i kolory oraz faktury, aby tworzyły harmonijną całość. Wybieramy lampy, meble ruchome, tapety, materiały obiciowe i wszystkie inne potrzebne elementy projektu. Podajemy adresy sklepów które mają w swoim asortymencie wybrane materiały. Robimy też wycieczkę z Klientami i wspólnie dobieramy produkty w sklepach. Po akceptacji wyborów podajemy ilości wybranych materiałów do sklepów które przygotowują wyceny i oferty. Wycenie przez nas podlegają też wszystkie elementy na indywidualne zamówienie m.in. zabudowa meblowa, meble tapicerowane, zabudowa ze szkła, lustra, zabudowy ścian i inne. Wyceny dokonujemy wyłącznie we współpracujących z nami firmach i sklepach.

6. PROJEKT ZIELENI ORAZ MAŁEJ ARCHITEKTURY

Współpracujemy ze sprawdzonymi ekipami budowlanymi, dzięki czemu budowa przebiega sprawnie i bez nieprzyjemnych niespodzianek. Wiele lat pracy przy tworzeniu projektów dało nam możliwość poznania ciekawych, sprawdzonych i rzetelnych wykonawców. Współpracujemy z ekipami z różnych dziedzin branży budowlanej i artystycznej i zasilamy nimi budowy w zależności od tego co zostało zaprojektowane. Niezależnie od dokonanego przez Inwestora wyboru ekipy wykończeniowej, po zakończeniu projektu umawiamy się z ekipą. Pierwszy nadzór na budowie jest bezpłatny. W czasie nadzoru dokładnie omawiamy cały projekt i odpowiadamy na wszelkie pytania i wątpliwości.

ZAPRASZAMY NA NIEZOBOWIĄZUJĄCE I BEZPŁATNE SPOTKANIE

Potrzeby indywidualnego Klienta są dla nas najważniejsze.
Zachęcamy zatem do bezpłątnego i niezobowiązującego spotkania, na którym odpowiemy na wszelkie pytania i przedstawimy szerzej nasz sposób pracy oraz wizję architektoniczną

HOME