ETAPY PROJEKTU WNĘTRZA

1. WIZJA LOKALNA + INWENTARYZACJA

Projektowanie wnętrz zawsze poprzedzone jest wizytą na budowie, wstępną inwentaryzacją architektoniczną oraz rozmową z Klientem o planowanym wnętrzu.Omawiamy wspólnie zdjęcia inspiracji w celu wyczucia klimatu wnętrza w jakim Klient najlepiej by się czuł. Analizujemy potrzeby funkcjonalne, pytamy o przyzwyczajenia i sposób funkcjonowania we wnętrzu. Pozwala to nam poczuć ducha miejsca oraz wczuć się w potrzeby Inwestora.Na tej podstawie rozpoczyna się proces projektowania, zaczynamy widzieć w jakim kierunku będzie zmierzało dalsze projektowanie. Budzi się do życia idea…

2. UKŁAD FUNKCJONALNY

Po zapoznaniu się z powyższymi materiałami zaczynamy pracę od stworzenia wielu różnorodnych aranżacji na rzucie z pokazaniem rozmieszczenia wszystkich pomies czeń, ścian działowych, układów mebli, urządzeń i sanitariatów. Tutaj w projektowaniu zaczyna brać udział Klient, który wybiera pasujące mu opcje. Przedstawiamy dużo układów pomieszczeń i mebli, aby pobudzić wyobraźnię Klienta, pokazać mu mnóstwo możliwości, zachęcić do aktywnego współtworzenia i wspólnie stworzyć id alną dla niego aranżację funkcjonalną wnętrza. Finalna wersja projektu aranżacji łączy najkorzystniejsze rozwiązania funkcjonalne.

3. WIZUALIZACJE

Kolejnym etapem projektowania jest stworzenie przestrzennej koncepcji i wizualizacji. Pokazujemy całą przestrzeń, meble, detale, elementy wykończenia, materiały i kolory. Jest to etap projektu, który pokazuje jak będzie wyglądało wnętrze. Widzimy i omawiamy ilość szaf, otwartych półek oraz rozwiązania estetyczne. Musimy wspólnie z Klientem zdecydować czy przedstawiona przez nas propozycja odpowiada mu pod względem klimatu i przestrzeni. Pokazujemy projekt w programie, gdzie obracamy zbudowaną bryłą wnętrza i z każdej strony pokazujemy i tłumaczymy nasze przestrzenne rozwiązania. Dążymy do tego aby wszystko było dla Klienta zrozumiałe. Dzięki temu nie ma niespodzianek podczas realizacji. W tym etapie przedstawiana jest jedna koncepcja, która jest omawiana i zmieniana wg sugestii Inwestora aż powstaje ta jedyna i wymarzona wersja wnętrza. Jeśli coś jest niejasne, dodatkowo Projekt jest wytłumaczony. Oczywiście zawsze wskazujemy te rozwiązania które według nas są najlepsze. Doradzamy a jeśli uważamy że jakieś rozwiązanie będzie wyjątkowo dobre, to bardzo mocno to artykułujemy. Finalne rozwiązania są jednak dalej kontynuowane i projektowane zgodnie z wyborem Klienta.

4. RYSUNKI WYKONAWCZE

Po zaakceptowaniu wizualizacji oraz wyborze gresów (wspólnie z nami) przygotowywane są rysunki wykonawcze oraz cała dokumentacja potrzebna do zrealizowania projektu. Cały projekt zamieszczony jest w książce, która powinna znajdować się na budowie przez cały okres jej trwania. Wszyscy wykonawcy mają dostęp do pełnego projektu dzięki czemu nie dochodzi do błędów i nie ma niejasności oraz wątpliwości. Inwestor otrzymuje drugi egzemplarz projektu oraz projekt w formie elektronicznej, dzięki czemu może rozsyłać rysunki do wykonawców i wyceniać poszczególne prace Projekt wykonawczy zawiera rysunki : Rzuty ścian, opis nadproży – Wytyczne do elektryki (punkty świetlne, gniazdka, wyłączniki itp) – Wytyczne do instalacji wodno-kanalizacyjnej (uwzględniające modele armatury i ceramiki) – Koordynacja projektów wentylacji – Koordynacja projektów centralnego ogrzewania – Rysunek podłóg – Rzuty i detale sufitów – Widoki wszystkich ścian z oznaczeniem materiałów, układów okładzin – Projekt zabudów, mebli dla stolarzy z opisami – Jest to kompletna dokumentacja potrzebna do dokładnego odwzorowania projektu w realnym wnętrzu. Zakres projektu wykonawczego może być jednak różny i zależy od potrzeb Klienta. Jeśli jest taka potrzeba, wykonujemy dodatkowo projekty budowlane z wymaganymi uzgodnieniami oraz projekty branżowe.

5. WYBÓR MATERIAŁÓW + WYPOSAŻENIE

Wybieramy wszelkie materiały wykończeniowe i elementy wyposażenia. Po kolei dobieramy do siebie odcienie i kolory oraz faktury, aby tworzyły harmonijną całość. Wybieramy lampy, meble ruchome, tapety, materiały obiciowe i wszystkie inne potrzebne elementy projektu. Podajemy adresy sklepów które mają w swoim asortymencie wybrane materiały. Robimy też wycieczkę z Klientami i wspólnie dobieramy produkty w sklepach. Po akceptacji wyborów podajemy ilości wybranych materiałów do sklepów które przygotowują wyceny i oferty. Wycenie przez nas podlegają też wszystkie elementy na indywidualne zamówienie m.in. zabudowa meblowa, meble tapicerowane, zabudowa ze szkła, lustra, zabudowy ścian i inne. Wyceny dokonujemy wyłącznie we współpracujących z nami firmach i sklepach.

6. NADZÓR

Współpracujemy ze sprawdzonymi ekipami budowlanymi, dzięki czemu budowa przebiega sprawnie i bez nieprzyjemnych niespodzianek. Wiele lat pracy przy tworzeniu projektów dało nam możliwość poznania ciekawych, sprawdzonych i rzetelnych wykonawców. Współpracujemy z ekipami z różnych dziedzin branży budowlanej i artystyc nej i zasilamy nimi budowy w zależności od tego co zostało zaprojektowane. Niezależnie od dokonanego przez Inwestora wyboru ekipy wykończeniowej, po zakończeniu projektu umawiamy się z ekipą. Pierwszy nadzór na budowie jest bezpłatny. W czasie nadzoru dokładnie omawiamy cały projekt i odpowiadamy na wszelkie pytania i wątpliwości.

7. PROJEKT POD KLUCZ

Usługa pod klucz to propozycja dla osób, które chciałyby abyśmy zajęli się realizacją wykonanego przez nas projektu w ich imieniu. Nadzór pełny obejmuje kontrolę nad zgodnością prac wykończeniowych z dokumentacją techniczną oraz jakością wykonywanych robot. Usługa ta obejmuje częste nadzory w celu koordynacji prac wszystkich ekip oraz dokonywania na bieżąco wszelkich ustaleń. Usługa pod klucz obejmuje też koordynację zamówień oraz dostaw materiałów czy elementów wyposażenia. Nadzór pełny to usługa dla najbardziej wymagających Klientów, którzy chcą wprowadzić się do gotowego, wykończonego i urządzonego już mieszkania czy domu i nie chcą uczestniczyć w całym procesie budowy, koordynacji prac czy zamówień.

ZAPRASZAMY NA NIEZOBOWIĄZUJĄCE I BEZPŁATNE SPOTKANIE

Potrzeby indywidualnego Klienta są dla nas najważniejsze.
Zachęcamy zatem do bezpłatnego i niezobowiązującego spotkania, na którym odpowiemy na wszelkie pytania i przedstawimy szerzej nasz sposób pracy oraz wizję architektoniczną

HOME